Menu Zamknij

Colgate-Palmolive

Colgate-Palmolive jest amerykańską firmą o globalnym zasięgu specjalizującą się w produkcji i dystrybucji produktów do użytku domowego, produktów do higieny osobistej, produktów do pielęgnacji jamy ustnej oraz pokarmów dla zwierząt domowych. Historia firmy sięga początku XIX wieku, kiedy to William Colgate rozpoczął sprzedaż mydła i świec w Nowym Jorku. Po jego śmierci w 1857 roku, firma była prowadzona przez jego syna Samuela pod nową nazwą Colgate & Company. W 1896 roku firma Colgate wprowadziła na rynek pastę do zębów w zgniatalnej tubce, a w 1928 roku połączyła siły z Palmolive-Peet, tworząc Colgate-Palmolive-Peet Company. Od tego czasu Colgate-Palmolive stała się wiodącą marką na rynku międzynarodowym, prowadząc działalność w ponad 200 krajach.

Colgate-Palmolive koncentruje się na innowacjach i zrównoważonym rozwoju, mając na celu poprawę zdrowia i dobrobytu ludzi oraz ich zwierząt domowych. Firma jest znana z takich marek jak Colgate, Palmolive, Irish Spring, Softsoap, a także z linii produktów dla zwierząt domowych Hill’s Pet Nutrition. W swojej ofercie posiada również produkty do pielęgnacji ciała Protex i Sanex, a także szereg produktów do czyszczenia domu, takich jak Ajax i Fabuloso.

Colgate-Palmolive jest również aktywna w działaniach społecznych i edukacyjnych, wspierając takie inicjatywy jak program edukacji zdrowotnej jamy ustnej Bright Smiles, Bright Futures, który dotarł już do ponad 50 milionów dzieci na całym świecie, a także Colgate Women’s Games – największe amatorskie zawody lekkoatletyczne dla dziewcząt i kobiet w Stanach Zjednoczonych. Hurtownia Colgate-Palmolive

W kontekście odpowiedzialności społecznej firma otrzymała najwyższą możliwą ocenę od Ethisphere za unikanie toksycznych chemikaliów w swoich produktach. Jednakże, strona internetowa Ethical Consumer wskazała na szereg kwestii etycznych dotyczących Colgate-Palmolive, w tym podejście do oleju palmowego, zarządzanie łańcuchem dostaw, zmiany klimatyczne, nadmierne wynagrodzenia, podatki, prawa człowieka i testy na zwierzętach, przyznając firmie najgorszą ocenę w tych kategoriach.

Ogólnie rzecz biorąc, Colgate-Palmolive to firma z długą i bogatą historią, która nadal odgrywa kluczową rolę na globalnym rynku dóbr konsumpcyjnych, nieustannie dążąc do innowacji i poprawy swoich produktów oraz wpływu na społeczeństwo i środowisko​